BAŞAKŞEHİR BAŞKANI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ, KULÜBÜN SATIŞI İÇİN AÇIK KAPI BIRAKTI: BİZİ BÜYÜTECEK BİR PARTNERLE BİRLİKTE OLABİLİRİZbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Süper Lig şampiyonu Başakşehir‘in başkanı Göksel Gümüşdağ, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. Gümüşdağ şampiyonluk, gelen teklifler, kulübün satılması ve daha birçok kritik konuda büyük ölçüde önemli olan ifadeler kullandı.

Türkiye’de şampiyon olan takımın, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan gidebilmesi için toplanan puanlarda bizim katkımız yüzde 45.

Bizim de zor günlerimiz oldu. 8 puandan şampiyonluğu verdikten sonra başımızı yastığa koyduğumuzda ‘Ne oldu, neyi yanlış yaptık’ diye çok düşündük. Bu kollektif bir çalışma, sadece benim başarım değil. Aile yapısını kurduk, inandık.

Bu takım imkansıza inanmadı ve imkansızı başardı. Başakşehir’in şampiyonluğunun, çok Anadolu takımı için büyük ölçüde önemli olan olduğunu düşünüyorum. İbrahim başkan, Bursa’da bir şampiyonluk yaşattı. Bu çok büyük ölçüde önemli olan bir şampiyonluktu, kalıcı olamadı. Kalıcı olsa, Başakşehir bu kadar geç kalmazdı, çok Anadolu takımı arkadan gelirdi. 6 yıldır istikrarımız, şampiyonluk kadar kıymetli.

Kasımpaşa maçı için federasyona başvurduk, maçı 17:00’ye aldık. 6. yılımızda, 21:00’da 6. şampiyon olarak kupamızı kaldıracağız. Stada yaklaşık 4 bin kişi alacağız

Visca’ya geçen sezon devre arasında teklif geldi. Konya maçında Visca ile konuştum, ‘Başkan, kupayı Bosna’ya aileme götürebilir miyim’ dedi. Aleksic ile birlikte kupayı onlarla Bosna’ya yollayacağız. Caiçara da babasına götürecek. Hepsi inanmıştı, maçlar oynanmadan bir gün eve götürebilir miyim konusunu bile görüşmüştük.

Emre Belözoğlu 4 yıl takım kaptanlığı yaptı, Başakşehir’de belki de kariyerinin en güzel günlerini yaşadı, biz de ondan çok faydalandık. Arda belki sportif olarak çok başarılı olamadı ama o da bu duyguları yaşamış bir oyuncuydu. Hepsinin uluslararası tecrübeleri vardı, hepsi olumlu izler bıraktı.

Arda Turan ile oturduk, konuştuk ve teşekkür ettik. Arda ile beraber bu kararı aldık. Gerisini Arda’ya sormak lazım.Süper Lig’de Başakşehir haricinde 17 takım transfer yaptı devre arasında, sadece biz yapmadık. İçerideki oyuncuya ‘Ben sana inanıyorum’ duygusunu vermek de büyük ölçüde önemli olandir.

Hiçbir zaman hakem hatalarının arkasında art niyet aramadım. MHK başkanını da futbol camiası tanır, dürüst biridir. VAR olmasaydı, lig nasıl biterdi, onu bilemiyorum. Hakemlerin art niyetli olmadığını düşünüyorum ve hataların arkasında art niyet aramıyorum.

Başakşehir ilçesinin, İstanbul’un bir takımı. Biz bu kulübü büyütecek bir partnerle olabiliriz ama şu anda böyle bir şey yok. Geçmişte Çin’den bir teklif geldi ama biz erken olduğunu düşündük, şimdi bir hikayemiz var. Kulübümüzün ve Türk futbolunun geleceği için her şeyi yaparız.

Başakşehir 6 yıldır ilk 4’ün dışına çıkmadı, UEFA gelirleri var, oyuncu satışları var. Biz bir anonim şirketiz, her şeyimiz açık ve net.

Aziz Yıldırım dostumdur, zaman zaman görüşüyoruz. Türk futboluna da çok ciddi katkıları olmuştur.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nın adını sayın Cumhurbaşkanımız ve biz kulüp olarak verdik. Sayın Fatih Terim, UEFA Kupası kaldırmış, Türk futbolunun başarılı bir teknik adamıdır. Stadımızın adının Başakşehir Fatih Terim Stadı olmasından memnunuz.

Gümüşdağ yaptığı açıklamada, “Biz 14 yabancıyı yarın 5’e indirdik diyelim, tek problemimizin bu olduğuna inanıyor muyuz? Bırakın ben Avrupa’da oynuyorsam, 13-14 taneyi kullanayım. Hepimiz milli, yerliden yanayız ama gerçekler var. Avrupa ile mücadele etmek istiyorsak yabancı kuralı olmamalı. Yabancı oyuncu alamazsın, yerli al deniyor. 3 Tümer varsa, 18 talip var, Tümer 5 alıyorsa, bu sefer 15 alıyor. Bu sistemin yerinde olduğunu düşünmüyorum, tekrar değerlendirmek lazım. Tahkim’e başvuran takımlardan biriyiz. Uluslararası tecrübesi olan kıymetli hocalarımız var, onların fikirlerini de değerlendirmek lazım. Milli Takım hocası da benimle aynı kanaatte. 14 yabancı konusunda serbest olalım, isteyen kullansın. Gerek altyapıda, gerek A Takım’da milli takım için teşvik olsun, kulüpler bunun mücadelesini versin.” ifadelerini kullandı.

Şu anda kullanılan sistemin doğru olduğunu dile getiren Başakşehir başkanı, “Milli Takımlar teknik direktörü Fatih hoca döneminde çalışma yapıldı ve doğru bir çalışmaydı. Zaman içinde erozyona uğradı. Yeniden değerlendirmek lazım.” dedi.

betpas giriş önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitesidir.betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

3 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir